Kilim Yıkama

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Profesyonel kilim temizliği için öncelikle kilimi tanımak, yapısını bilmek gerekir. Kilimler el dokuma halıları gibi kök boyası kullanılmış, yün ve ipek ile dokunmuş ise bu kilimlerin temizliği özen ve hassasiyet gerektirir.

Kilim, bilinen en eski dokuma türlerinden biridir. İlk olarak eski çağlardan beri bilinen Orta Asya, İran, Anadolu ve Kafkasya' da hayvancılıkla geçinen göçebelerin yapıp, kullandıkları bir eşyadır. Hint kilimleri ise; çift taraflı kullanılabilen, çoğunlukla kare şeklinde desenleri olan, büyük çoğunluğu kök boyası ile boyanmış yıkama esnasında boya karışımına neden olabilecek narin kilimlerdir.

Kilimler halılara göre daha hassas yapıya sahiptirler. Kök boyası ile boyalı olan kilimler renk sabitleyici kullanılmadan yıkanmamalıdır. İpek karışımlı veya ipek olan kilimler normal halı yıkama şampuanları ile yıkanırsa büyük ölçüde zarar görür. Cantaş Kilim Yıkama'da yıkanan kilimleriniz cinsine göre ayırılıp, gerekli yıkama tekniği tespit edildikten sonra yıkanmaktadır. Bu nedenle olası hiçbir problem ile karşılaşmamaktayız.

Kilimlerinizi evinizden teslim alan personelimiz cinsine göre kilime uygulanacak yıkama tekniği hakkında size bilgi verecektir. Kök boyası kullanılmış olan kilimlerinizi evde bilinçsizce siler ya da çamaşır makinesinde yıkarsanız tüm renkleri birbirine karışır. Böyle bir işlem sonucunda kilime telafisi mümkün olmayan hasar vermiş olursunuz. Kilimlerinizin temizliği ile ilgili her türlü sorunuz için bizi arayabilirsiniz.

Cantaş kilim yıkama tesisleri

Tel : (0212) 678 45 50

Cep: 0554 393 18 33

Firmamız İstanbul'da tüm semtlere kilim yıkama hizmeti vermekte ve ücretsiz servis olanağı sağlamaktadır.

Hijyen Halı Yıkama Merkezi

Yavuz Selim Mah. 1088 Sokak No:3 Bağcılar - İstanbul

(0212) 678 45 50

0554 393 18 33

© 2018 Cantaş Halı Yıkama Fabrikası | Tüm Hakları Saklıdır