Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
merdiven altı halı yıkamacılar

İhlas Haber Ajansı | 31 Aralık 2014

Antalya Halı Temizleyicileri ve Yıkamacıları Derneği Başkanı Azem Kökez, ‘merdiven altı’ olarak nitelendirilen halı yıkamacıların sağlığa zararlı maddeler kullanabildiğine dikkat çekerek, önemli açıklamalarda bulundu.

Antalya Halı Temizleyicileri ve Yıkamacıları Derneği Başkanı Azem Kökez, halı yıkama konusunda uyarılarda bulundu. Kökez, halı temizlemenin son dönemlerde önemli bir sektör haline geldiğini vurguladı. Antalya’da 300’ün üzerinde halı temizleme firması olduğunu ve bunun her geçen gün arttığının altını çizen Kökez, “Bunlardan sadece bir kısmı dernek üyemiz. Çoğu halı yıkama firmaları yasal prosedürleri yerine getirmeden, merdiven altı dediğimiz türde hizmet veriyor. Hatta pek çoğunun ruhsatı yok. Bu durum işini layığı ile yapan dernek üyesi firmalarımızı olumsuz etkiliyor. Vatandaşlarımızın dernek üyesi işyerlerinde halılarını yıkatmalarını ve buna dikkat etmelerini istiyoruz” diyerek uyarılarda bulundu.

Halı temizlemenin ciddi ve önemli bir iş olduğunu kaydeden Kökez, şunları kaydetti:

“Tüketiciler düşük fiyatla halı yıkayan, 1-2 günde halı yıkanıp teslim ederiz diyenlere dikkat etmeliler. Özellikle de broşürüne bakarak değil, işletme adresini ve yerini görerek, nasıl bir halı yıkama yeri olduğunu bilerek halılarını temizletmeye vermeliler. Ucuza halı yıkayan merdiven altı halı yıkamacılar yerine temizlik ürününde hangi markayı tercih ettiğini bildiğimiz firmaları seçmemiz gerekiyor.”

Haber Kaynağı İhlas Haber Ajansı

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
halı yıkama kavgası

Milliyet Gazetesi | 25 Mayıs 2015

Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde, iki komşu arasında halı yıkama nedeniyle çıktığı öne sürülen kavgada 1 kişi hayatını kaybetti.

Olay, Fatih Mahallesi Hisar Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, iki komşu arasında terasta halı yıkanması nedeniyle tartışma yaşandı. Durumdan rahatsız olduğunu söyleyen Mustafa K. (49) ile Mustafa Demiraslan (52) arasındaki tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavgada Mustafa K., mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla Mustafa Demiraslan’ı ağır şekilde yaraladı. Oğuzeli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Demiraslan, hayati tehlikesi olduğu gerekçesiyle Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Yaralı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamazken, Mustafa K. polis tarafından gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilen Mustafa K., adliyeye sevk edildi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Haber Kaynağı Milliyet Gazetesi

Page 1 of 2

Profesyonel Ekip

Halı yıkama ciddi bir işdir ve profesyonel kişilerce yapılmalıdır. Doğru teknikler kullanılmadan yapılan halı yıkama işlemleri iyi sonuç vermez. Bu nedenle firma seçerken oldukca dikkatli olmalısınız. Bir çok merdivenaltı halı yıkama yeri halılarınızı bulaşık deterjanları ile yıkayarak sağlığınızla oynamaktadır.

Cantaş Halı Yıkama Fakrikası halılarınızı profesyonel bir ekip ve en son teknoloji ile yıkamaktadır.

Halı yıkama siparişi verirken lütfen m² sini belirtiniz

Halı temizleme siparişiniz toplamda 10 m² den küçük ise lütfen yol güzergahımızı öğreniniz. İstanbul Avrupa yakasındaki birçok ilçeye anında hızlı servis ile hizmet etmeye çalışıyoruz. Lütfen araç çıkardığımız halı yıkama servis bölgeleri hakkında bilgi edininiz.

Bu tür taleplerinizi ancak o bölgeden gelecek diğer siparişlerle birlikte almak zorunda olduğumuz için hizmet talebinde aceleci olmayınız.

Bu konuda gerekli anlayışı göstereceğinizden dolayı şimdiden teşekkür ederiz.

Hijyen Halı Yıkama Merkezi

Yavuz Selim Mah. 1088 Sokak No:3 Bağcılar - İstanbul

(0212) 678 45 50

0554 393 18 33

© 2018 Cantaş Halı Yıkama Fabrikası | Tüm Hakları Saklıdır